Небанківські фінустанови відтепер прийматимуть документи з «Дії»

31 липня 2020
2426
Середній бал: 5 із 5

Нацбанк дозволив небанківським фінустановам верифікувати клієнтів за допомогою е-документів з мобільного додатку «Дія».

Hello, IBAN! Як жити за новим стандартом

Небанківські фінустанови відтепер прийматимуть документи з «Дії»

Відповідне рішення закріплене Постановою Правління НБУ "Про затвердження Положення про здійснення установами фінансового моніторингу".

Зокрема постанова стосується страхових компаній, кредитних спілок, ломбардів, платіжних організацій, операторів поштового зв’язку, інших установ, що надають послуги з переказу коштів та здійснення  валютних операцій тощо. 

Таким чином українці згодом зможуть отримувати послуги у цих установах без паперових документів, а лише зі смартфоном. Працівники таких установ будуть верифікувати клієнтів за допомогою цифрової ID-картки чи закордонного біометричного паспорту громадянина через мобільний застосунок Дія.

Також, уможливлюється верифікація клієнтів за допомогою отримання установою даних Системи BankID та накладення особою КЕП на копію свого ідентифікаційного документа. 

Мінцифри вже працює над розробкою програмного забезпечення, що дозволить компаніям підтверджувати достовірність цифрових документів в Дія.

За матеріалами з сайту Мінцифри

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo