Соціальна стипендія студентці, що перебуває у декреті: виплачувати чи ні?

22 березня 2018 72
Фахівці МОН пояснили чи потрібно виплачувати соціальну стипендію студентці, яка перебуває у декретній відпустці.

Відповідно до пункту 2 Порядку Студенти, які навчались у державних або комунальних вищих навчальних закладах згідно із угодами, укладеними між такими закладами та фізичними або юридичними особами, що оплачували таке навчання, і які в установленому порядку переведені на навчання за державним (регіональним) замовленням за денною формою навчання, у разі, якщо вони відповідно до законодавства мають право на призначення соціальних стипендій, такі стипендії призначаються за процедурою та у строки, визначені Порядком.

Порядок призначення і виплати стипендій, затверджений постановою КМУ від 12.07.2004 № 882 (далі — Порядок № 882) не містить норми,що стипендія студента встановлюється у розмірі, пропорційному кількості днів перебування особи у статусі студента, який навчається за державним замовленням.

 Податкова соціальна пільга 2018

Якщо студентка йде у декретну відпустку посеред місяця їй потрібно надавати соціальну стипендію у повному обсязі за відповідний місяць.

Окрім того відповідно до пункту 6 Порядку № 882 у період тимчасової непрацездатності, підтвердженої довідкою закладу охорони здоров'я, особа отримує академічну або соціальну стипендію у призначеному їй розмірі.

Водночас жінка, яка продовжує навчання, має право на отримання або стипендії, або допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (у розмірі місячної стипендії) за її вибором (пп. 1 п. 5 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001). При цьому допомогу призначають з дня припинення виплати стипендії по день закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

► Ураховуємо обмеження для лікарняних і декретних за новими нормами

З дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і у випадку, якщо студентка прийме рішення щодо продовження навчання за денною формою, відповідно до абзацу другого пункту 7 Порядку N 882 вона отримуватиме щомісячну грошову допомогу, передбачену законодавством, і стипендію, призначену згідно з Порядком № 882.

Порядок № 882 не передбачає позбавлення стипендії або зменшення її розміру у залежності від отримання допомоги з інших джерел.

Джерело: Лист МОН від 07.11.2017 № 1/11-11618



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь











© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль