Працівник захворів за день до звільнення: що з лікарняними

30 липня 2020
661
Середній бал: 5 із 5

В останній (відповідно до наказу) день роботи працівник захворів і відкрив листок непрацездатності. Як оплачувати перші п’ять днів тимчасової непрацездатності працівника внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, - роз’яснює Держпраці.

СКАЧАТИ заяву-розрахунок лікарняних

Працівник захворів за день до звільнення: що з лікарняними

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати.

Згідно зі ст.22 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується Фондом, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності незалежно від звільнення.

Допоможемо знайти законні підстави звільнити працівників

Також, відповідно до ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому КМУ.

За матеріалами з сайту Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo