Чи обов’язково надавати працівникам додаткову відпустку за роботу з персональним комп’ютером?

21 березня 2018 766
ЦК Профспілки роз’яснює чи обов’язково надавати працівникам додаткову відпустку за роботу з персональним комп’ютером.

Для працівників, які працюють на ЕОМ, передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.

 Це передбачає позиція 58 Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 № 1290). Ця норма поширюється на всіх працівників, на яких розповсюджується дія Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Перенесення робочих днів у 2018 році

Таку відпустку слід надавати пропорційно фактично відпрацьованому часу відповідно до Порядку застосування зазначеного вище Списку, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98 № 16.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці передбачена законодавством і має надаватися відповідним працівникам в обов’язковому порядку (лист Мінсоцполітики від 24.12.2013 № 152/13/82-13).

 Доплата до мінімальної заробітної плати: як розрахувати

Відповідно до статті 28 Закону про відпустки особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно із законодавством.

За інформацією юридичного відділу ЦК Профспілки.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь











© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль