Держзакупівлі: скільки коштів зекономив «Укроборонпром» з Prozorro

24 липня 2020
168
Середній бал: 5 із 5

За підсумками 6 місяців підприємства-учасники державного концерну "Укроборонпром" здійснили закупівель через систему ProZorro на суму 2,91 мільярдів гривень. При цьому, завдяки конкурентним торгам, вдалося зекономити 358 мільйонів.

5 факторів розрахунку очікуваної вартості

Держзакупівлі: скільки коштів зекономив «Укроборонпром» з Prozorro

Як прокоментувала результати роботи директор із закупівель Укроборонпрому Надія Бігун, у січні оборонні підприємства перейшли на обов’язкові закупівлі через систему ProZorro. Відтоді було побудовано системну комунікацію із закупівельниками на підприємствах Концерну, постійно підвищуючи їх кваліфікацію – і ось маємо результат. За 6 місяців 68 підприємств Укроборонпрому оголосили 10 тисяч тендерів на майже 3 мільярди гривень.  

Найбільше Концерну вдалось зекономити на проведених централізованих закупівлях, яких за півроку було проведено шість. 

8 практичних порад, як скласти тендерну документацію

Окрім того в рамках оголошених тендерів підприємства «Укроборонпрому» отримали 130 оскаржень від учасників торгів, які стосувалися умов конкурсної документації або прийнятих рішень за результатами торгів. 

Як підсумувала Бігун, усі оскарження були розглянуті підприємствами, здебільшого вони є технічними і стосуються умов конкурсної документації, технічних характеристик предмету закупівлі або процедурних питань. Оскільки закупівлі підприємств Концерну не розглядаються в Антимонопольному комітеті України, ми створили власний механізм оскарження – будь-який учасник торгів  має можливість безкоштовно оскаржити допорогову закупівлю підприємства Концерну через звернення до Колегії Концерну з розгляду скарг у сфері закупівель на спеціальному розділі нашого сайту.

За матеріалами з сайту Dozorro

logo