Понаднормово витрачений «відрядний» аванс: що з ЄСВ

21 липня 2020
266
Середній бал: 5 із 5

Не включаються до бази нарахування ЄСВ суми коштів, витрачені працівником на відрядження понад встановлені законодавством норми та не повернуті у встановлені строки.

СКАЧАТИ Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт

Понаднормово витрачений «відрядний» аванс: що з ЄСВ

ДПС нагадує, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців-підприємств, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору, є сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

Складові фонду оплати праці визначено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату України №5.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затверджено Постановою №1170.

Згідно з цими документами, добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення, компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при переїзді на роботу в іншу місцевість згідно з чинним законодавством, не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску.

Враховуючи зазначене, не включаються до бази нарахування єдиного внеску суми коштів, витрачені працівником на відрядження понад встановлені законодавством норми та не повернуті у встановлені строки.

За матеріалами з сайту ДПС

Понаднормово витрачений «відрядний» аванс: що з ЄСВ
Тетяна НИЖНИК,керівник експертної групи МСFR Головбух
Видаєте зарплату чи премію, виплачуєте аванси на господарські потреби чи відрядження, приймаєте кошти від контрагентів? Маєте знати готівкові новації.
logo