Звільнення працівника: яка відповідальність за затримку виплат

21 липня 2020
128
Середній бал: 5 із 5

При звільненні працівника обов’язки покладаються не тільки на нього, а й на роботодавця. Одним з таких обов’язків роботодавця є виплата сум, що належать працівнику.

Календар бухгалтера з оплати праці на ЛИПЕНЬ 2020

Звільнення працівника: яка відповідальність за затримку виплат

До основних виплат відносяться:

  • заробітна плата за фактично відпрацьований період;
  • грошова компенсація за невикористанні дні щорічної основної відпустки.
  • Деякі категорії працівників мають право також на отримання додаткових виплат, наприклад, грошова допомога на оздоровлення на поточний рік чи грошова компенсація за неотримане речове майно, тощо.

Допоможемо знайти законні підстави звільнити працівників

Згідно зі статтею 116 Кодексу законів про працю, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, провадиться в день звільнення. Тобто, останній робочий день – це день, коли мають здійснити всі виплати у випадку, якщо працівник «на місці».

Якщо ж працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

У разі надання відпустки з наступним звільненням з роботи розрахунок повинен бути здійснений в останній робочий день перед відпусткою. В цей же час, день звільнення у трудову книжку працівника буде зазначений останній день відпустки.

Згідно зі статтею 117 Кодексу законів про працю, у випадку невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних працівнику сум при звільненні у відповідні строки, при відсутності спору про їх розмір, підприємство має виплатити середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Якщо працівник погодився з сумами, нарахованими при звільненні, а працедавець все рівно їх не виплачує, до працедавця буде застосовуватися «пеня» – середній заробіток за кожний день такої затримки.

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

За матеріалами з сайту Держпраці

logo