Матдопомога на оздоровлення працівників закладів охорони здоров’я: хто отримує

14 липня 2020
2425
Середній бал: 5 із 5

  

З 01.01.2012 медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачують допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки (постанова КМУ від 11.05.2011 № 524).

Матдопомога на оздоровлення працівників закладів охорони здоров’я: хто отримує

Ця виплата є гарантованою державою. Її надають один раз на рік до будь-якої частини щорічної відпустки. Законодавство не містить вимоги щодо її виплати лише до основної частини відпустки, яка повинна становити не менш як 14 к. дн.

Таку матдопомогу виплачують тим медпрацівникам, які займають посади в «Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 78 Охорона здоров'я», затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117, в розділах «Керівники», «Професіонали» і «Фахівці».

Немедичному персоналу закладів охорони здоров'я (працівникам, які займають посади, що не вимагають наявності медичної освіти) допомогу на оздоровлення (при цьому вона не є гарантованою виплатою) виплачують відповідно до пункту 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 N 308/519. Згідно цього наказу керівники таких закладів мають право надавати працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в сумі не більш ніж один посадовий оклад на рік.

Допомогу нададуть за рішенням керівника лише тоді, якщо такі кошти будуть закладені до фонду оплати праці під час формування кошторису на відповідний бюджетний рік.

За інформацією Держпраці у Миколаївській області

logo