-

Арешт рахунків не врятує від штрафу за несплату ЄСВ

13 липня 2020
444
Середній бал: 5 із 5

Жодних обставин, які можуть слугувати підставами для відстрочення сплати єдиного внеску або звільнення платника від нарахування штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску, чинним законодавством не передбачено.

СКАЧАТИ Зразок заповнення Таблиці 6 Звіту з ЄСВ

Арешт рахунків не врятує від штрафу за несплату ЄСВ

Такого висновку дійшов Верховний Суд в постанові від 06.05.2020 р. у справі № 804/1290/16.

У цій справі підприємство звернулося з адміністративним позовом, в якому просило суд визнати протиправним та скасувати рішення податкового органу про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ.

Суди першої та апеляційної інстанцій у цій справі, задовольняючи позовні вимоги, виходили з того, що відповідачем при винесенні оскаржуваного рішення не було дотримано принципу пропорційності. Адже не враховано існування об'єктивних обставин, що свідчать про неможливість сплати позивачем сум єдиного внеску у строки, встановленні чинним законодавством. А саме - накладення арешту на кошти, що перебувають на банківських рахунках підприємства, що свідчить про відсутність його вини щодо несвоєчасності сплати єдиного внеску, що виключає накладення на суб'єкта господарювання штрафних санкцій.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Утім, відповідно до ч.12 ст.9 Закону про ЄСВ  єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника одночасно із зобов'язаннями із сплати ЄСВ зобов'язань зі сплати податків, інших обов'язкових платежів, зобов'язання зі сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими, крім зобов'язань з виплати зарплати.

Аналіз законодавства дав ВС підстави для висновку, що порушення встановлених законодавством строків сплати єдиного внеску є підставою для застосування до платника штрафних санкцій та нарахування пені. 

logo