Бюро економічної безпеки: планують створити новий правоохоронний орган

7 липня 2020
882
Середній бал: 5 із 5

Члени Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендують розглянути проект Закону про Бюро економічної безпеки (№ 3087) та альтернативні до нього законопроект № 3087-1 і законопроект № 3087-д.

Календар бухгалтера на ЛИПЕНЬ

Бюро економічної безпеки: планують створити новий правоохоронний орган

Законопроект № 3087 пропонує створити новий правоохоронний орган на таких засадах:

  • БЕБ буде здійснювати заходи із запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави.
  • максимальна кількість працівників - не більше 3000 осіб;
  • конкурсний відбір директора БЕБ та його заступників;
  • детективи БЕБ будуть мати повноваження для здійснення оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування злочинів;
  • БЕБ матиме право прямого доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, адміністратором яких є державні органи;
  • передбачено ліквідацію податкової міліції, а також підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Законопроект № 3087-д пропонує зробити Бюро економічної безпеки правоохоронним органом. Згідно з проектом, Директор Бюро економічної безпеки призначається Президентом України за поданням конкурсної комісії.

Проектом пропонується установити граничну чисельність Бюро до чотирьох тисяч працівників, посадовий оклад яких установити на рівні не менше 20 прожиткових мінімумів. Також пропонується забрати в СБУ повноваження щодо розслідування економічної злочинності.

За матеріалами з сайту ВРУ

logo