Головбух: Бюджет

Мінсоцполітики хоче змінити підхід до призначення пенсій

  • 7 березня 2018
  • 792

Пенсійна реформа, що стартувала в жовтні 2017 року, встановила соціальну справедливість у пенсійному забезпеченні. А торкнулась вона більше ніж 11 млн пенсіонерів.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Водночас реформа висвітлила дві проблеми. Щодо першої з них висловився міністр соціальної політики України.

Андрій РЕВА, міністр соціальної політики України:

Сама пенсійна реформа — це дзеркало, і це дзеркало відобразило соціально-економічні реалії, в яких жили й працювали люди, тобто реалії Радянського Союзу. Ці реалії, на жаль, не були справедливими, і люди, які довго працювали й отримували маленьку заробітну плату, на виході отримали маленьку пенсію. Не тому, що реформа погана чи формула не правильна, а тому, що тоді була соціальна несправедливість. Особливо неприйнятним фактом є те, що з 3 млн цих пенсіонерів майже 2,5 млн становлять українські жінки!

Саме тому Мінсоцполітики готує законодавчі зміни, що дозволять виправити кричущу соціальну несправедливість. Ці зміни мають запровадити і реалізувати додаткові гарантії для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування. При цьому формула розрахунку пенсії залишиться незмінною.

І друга проблема, яка проявилася під час проведення пенсійної реформи — зниження коефіцієнта індивідуального заробітку для працюючих пенсіонерів. Склалася парадоксальна ситуація: коли громадяни продовжують працювати, зростає їх стаж, але оскільки знижується їх заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто чим довше працює людина, тим меншою є її пенсія.

Звичайно, що ми повинні виправити цю несправедливість, — каже міністр. — Аби вирішити цю проблему, ми запропонуємо на законодавчому рівні закріпити автоматичне донарахування стажу. А коефіцієнт заробітку пенсіонери зможуть визначати за власним бажанням.

☛ Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Джерело: Прес-центр Міністерства соціальної політики України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися