Звіт з ЄСВ: як проводитимуть камеральні перевірки

2 липня 2020
2302
Середній бал: 5 із 5

Згода платника ЄВ на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.

НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ЄСВ 2020

Звіт з ЄСВ: як проводитимуть камеральні перевірки

З врахуванням вимог ст. 76 ПКУ камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся звітність по ЄВ суцільним порядком. Звітність, подана платниками ЄВ, проходить арифметичний та логічний контроль.

Камеральна перевірка даних, заявлених у звітності по ЄВ, проводиться протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання такої звітності, а у разі отримання звітності після граничного строку подання – протягом 30 календарних днів з дати фактичного подання.

Згідно зі ст. 25 Закону №2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Тобто камеральна перевірка дотримання законодавства з питань подання звітності та сплати ЄВ призначається без дотримання строків давності.

Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог ст. 86 ПКУ.

У разі встановлення порушень за результатами камеральної перевірки складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику.

За матеріалами з сайту ДПС

logo