Путівка працівникові: що з ПДФО

30 червня 2020
420
Середній бал: 5 із 5

Вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, які надаються працівникові його роботодавцем, не включаються до розрахунку оподатковуваного доходу платника податку.

Календар бухгалтера з оплати праці на червень 2020

Путівка працівникові: що з ПДФО

ДПС нагадує, що об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб у резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Доходи, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначені в п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Статтею 165 ПКУ визначені доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Серед них -  вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію осіб з інвалідністю, які надаються його роботодавцем один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року (у 2020 - 23615,0 грн).

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Ця норма надає право роботодавцю не оподатковувати вартість путівок, наданих безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки), як для свого працівника, так і для членів його сім’ї (дружина та дитина) у розмірі 70845 грн, тобто 23615 грн на особу один раз на календарний рік.

Згідно з пп. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).

За матеріалами з сайту ДПС

logo