-

До боржників з комунальних платежів прийматимуть суворі міри

30 червня 2020
87
Середній бал: 5 із 5

За борги з комунальних платежів будуть стягувати до 50% зарплати і забирати житло.

Скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування

До боржників з комунальних платежів прийматимуть суворі міри

У ВРУ зареєстровано законопроект № 3613 щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг. 

Він передбачає реструктуризацію боргів за відповідні послуги станом на 1 жовтня 2020 року (шляхом підписання договору між боржником і постачальником послуги) з подальшою їх виплатою протягом п'яти років.

А на тих боржників, хто ухилятиметься від сплати, очікують суворі міри: автори законопроекту хочуть прирівняти стягнення відповідної заборгованості до стягнення аліментів.

-40% на вартість навчання Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

До чого це призведе:

1) від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільнять позивачів у справах про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, а також заявників у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

2) із заробітної плати боржника може бути утримано її 50% за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

3) за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг державний виконавець зможе виносити вмотивовані постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника до погашення заборгованості з комуналки у повному обсязі:

  • у праві виїзду за межі України;
  • у праві керування транспортними засобами;
  • у праві полювання.

4) за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, розмір яких за видам житлово-комунальних послуг встановлений КМУ, стягнення може бути звернено на майно боржника.

logo