Держаудитори продовжують штрафувати на користь держбюджету

26 червня 2020
5259
Середній бал: 5 із 5

Аудитори Дніпропетровщини у січні - травні 2020 року встановили порушень за процедурами закупівель загальною вартістю 439 млн грн, а інспектори Київської області – всього на 35,36 млн грн.

Перевірте, чи підтвердив ваш майданчик відповідність системи захисту інформації

Держаудитори продовжують штрафувати на користь держбюджету

Так, фахівці Східного офісу Держаудитслужби за результатами відпрацювання процедур публічних закупівель упродовж січня - травня 2020 року провели моніторинг 301 процедури закупівель, виявили порушень законодавства, допущених замовниками під час здійснення закупівель загальною вартістю 1,3 млрд грн, та попередили витрати державних коштів на суму понад 439 млн грн.

Зокрема, через виявлені порушення відмінено 52 конкурсні торги на суму 156 млн грн, розірвано 37 укладених договорів на суму 283 млн грн. До суду надіслано 10 протоколів про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про закупівлі за статтею 164-14 КУпАП.

8 практичних порад, як скласти тендерну документацію

В той самий час фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 35,36 млн гривень. За цей період відшкодовано 20,0 млн грн незаконних, нецільових витрат та недостач, допущених підконтрольними об’єктами.

За результатами проведених заходів керівниками підприємств, установ, організацій та органів влади, прийнято 18 управлінських рішень та виконано 50 пропозицій за результами державних фінансових аудитів.

Антикризові закупівлі — за винятковими правилами

Матеріали 27 контрольних заходів передано до правоохоронних органів для відповідного реагування. За результатами контрольних заходів розпочато 4 досудових розслідування та вручено 2 повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. У 9 випадках до установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

Окрім того, за недотримання законодавства 20 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 164-2 КУпАП та 2 осіб за статтею 164-14 КУпАП, 9 – до дисциплінарної, 1 посадову особу звільнено з посади.

За матеріалами з Урядового порталу

logo