Максимальну суму платежу без ідентифікації планують збільшити

25 червня 2020
250
Середній бал: 5 із 5

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №3686, яким пропонується збільшити максимальну суму грошового переказу з 5 до 25 тисяч гривень.

Скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування

Максимальну суму платежу без ідентифікації планують збільшити

28 квітня 2020 року набрали чинності зміни до Закону про фінмоніторинг, відповідно до яких максимальний розмір готівкових переказів було зменшено з 15 000 до 5 000 гривень.

З цього часу анонімно не можна відправляти більше 5000 гривень без відкриття рахунку, поповнювати рахунки інших людей, поповнювати рахунки в платіжних терміналах на цю суму і платити за отримані товари або послуги.

Наприклад, поповнити банківську картку готівкою в терміналі Приватбанку або Ощадбанку без використання власної картки можна тільки на суму до 5000 гривень. Так само поповнення готівкою своєї або чужої банківської картки в касі банку без пред’явлення паспорта обмежено лімітом в 5000 гривень.

Найчастіше ідентифікація особистості відбувається за допомогою картки з введенням пін-коду, смс-повідомлення або документа, що посвідчує особу. 

На думку деяких нардепів це створило значні незручності для простих громадян України. З огляду на це, 18 червня ВРУ зареєструвала проект Закону №3686, яким пропонується збільшити максимальну сумупереказу з 5 до 25 тис грн. 

У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

logo