Реструктуризація заборгованості споживачів за ЖКП: роз’яснення Мінрегіону

24 червня 2020
1006
Середній бал: 5 із 5

23 червня в Міністерстві розвитку громад відбувся онлайн-брифінг щодо положень законопроекту №3613 про вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг.

Оновлений довідник програмної класифікації для використання у 2020 році

Реструктуризація заборгованості споживачів за ЖКП: роз’яснення Мінрегіону

Як зазначила Наталія Хоцянівська, тема погашення заборгованості населення за ЖКП виникла давно, але досі не мала моделі вирішення. Сьогодні ж, є можливість розпочати роботу щодо врегулювання цього питання, враховуючи інтереси усіх сторін: держави – споживачів – підприємств.

За її словами, борги створюють нерівні умови для учасників ринку житлово-комунальних послуг та підвищують соціальну напругу в суспільстві, зокрема між споживачами, які добропорядно та своєчасно оплачують послуги та тими, які нехтують своїм обов’язком щодо оплати.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Законопроектом №3613 передбачено запровадження обов’язкової реструктуризації заборгованості населення (якщо заборгованість перевищує суму, визначену Урядом) терміном до 5 років при умові, що загальна сума платежів не повинна перевищувати 25% доходів для субсидіантів і 20% – для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.

На споживачів, які уклали договір про реструктуризацію заборгованості поширюється діючий порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для оплати поточних платежів.

НЕ ПРОПУСТІТЬ Звіт про виконання державного замовлення: особливості

Також ним запроваджуються певні тимчасові обмеження до боржників з оплати за житлово-комунальні послуги. Зокрема, за рішенням суду може бути обмежено право виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю, полювання.

У разі не укладання договору реструктуризації та несплати поточних платежів, заборгованість, що утворилася станом на 01.10.2020, стягується за рішенням суду. Заходи, які можуть бути застосовані до боржника, визначаються Законом України «Про виконавче впровадження».

За матеріалами з Урядового порталу

logo