-

Загальний алгоритм розрахунку суми податкової знижки

24 червня 2020
388
Середній бал: 5 із 5

  

Право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року зберігається за платником до кінця податкового року, наступного за звітним. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не використає своє право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переносять.

Загальний алгоритм розрахунку суми податкової знижки

Алгоритм нарахування податкової знижки такий:

  • на підставі підтверджувальних документів визначають суму витрат, яку дозволено включити до податкової знижки;
  • визначають базу оподаткування шляхом віднімання від загального річного оподатковуваного доходу сум застосованих податкових соціальних пільг та сум витрат, які дозволено включити до податкової знижки (інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП, утриманого ПДФО фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця).

ГУ ДПС у Київській області звертає увагу, що платнику податку повертають не суму витрат, понесених ним, а різниця в сумі ПДФО, отриману внаслідок зменшення бази оподаткування на суму витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Внаслідок перерахунку виникає переплата ПДФО, оскільки загальний річний оподатковуваний дохід зменшують на суму понесених витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Суму, що має бути повернена платнику податку, зараховують на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилають поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації до фіскального органу.

За інформацією ГУ ДПС у Київській області

logo