-

ПДФО зі спадщини: хто має сплачувати

23 червня 2020
956
Середній бал: 5 із 5

Фізособи, які отримали спадщину, що оподатковується ПДФО, мають подати декларацію про доходи.

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

ПДФО зі спадщини: хто має сплачувати

Зокрема, подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року зобов’язані фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та 18%.

Така декларація подається до контролюючого органу за податковою адресою (тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними) не пізніше 30 червня 2020 року.

Звертаємо увагу, що оподаткування спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.

Карантинні ускладнення на зарплату: чи виплачувати надбавку вчителям

Так, об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця І та ІІ ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

При цьому, членами  сім’ї фізичної особи І ступеня споріднення є її батьки, її чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи ІІ ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

ПОЯСНЕННЯ, як утримати аліменти з карантинних виплат

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця І та ІІ ступенів споріднення, оподатковується за ставкою 5%.

Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%.

Фізичні особи, які отримали у спадщину об’єкти спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, декларацію можуть не подавати, якщо у них відсутні інші підстави для подання річної податкової декларації.

За матеріалами з сайту ДПС

logo