Неціновий критерій локалізації: схвалено пілотний проект

22 червня 2020
125
Середній бал: 5 із 5

Пілотний проект зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва схвалено на Урядовому комітеті. Наступним кроком стане розгляд проекту Урядом.

Електронний сервіс «Єдиний закупівельний словник»

Неціновий критерій локалізації: схвалено пілотний проект

Документом планується затвердити перелік техніки та порядок визначення ступеня локалізації такої техніки, а також прописати умови закупівлі в системі публічних закупівель ProZorro.

Як зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, застосування критерію локалізації в закупівлях стане  важливим кроком у бік підтримки тих, хто виробляє або хоче виробляти в Україні.   Таким чином, локальне виробництво отримає пріоритет і доступ до великого фінансового ресурсу через держзамовлення, суми яких на рік складають сотні мільярдів гривень.

Антикризові закупівлі — за винятковими правилами

Відповідно до роз’яснень міністра якщо при виробництві товару український компонент складає понад 35%, то такий товар претендуватиме на додатковий неціновий критерій – локалізація. В системі закупівель такий товар отримає нецінову частину оцінки в розмірі 30%.

Ігор Петрашко подякував членам комітету за підтримку проекту з локалізації у машинобудуванні і наголосив, що у разі успішної реалізації пілоту, цей принцип буде поширюватися і на інші галузі промисловості.

При цьому Transparency International Ukraine і Центр протидії корупції закликають міністра утриматися від поспішних і невиважених змін у системі ProZorro чи до чинного законодавства.

За матеріалами з сайту Dozorro

logo