Працівник відмовляється іти у відпустку: чи може керівник наполягати

11 грудня 2020
1580
Середній бал: 5 із 5

Якщо працівник відмовляється використати надане йому законом право на відпочинок (щорічну відпустку), то роботодавець має право в межах, установлених графіком відпусток, без заяви працівника видати наказ про надання йому відпустки.

⚠️ Каверзні відпускні: шість запитань на професійність ➤➤➤

Працівник відмовляється іти у відпустку: чи може керівник наполягати

Небажання працівника використати щорічну відпустку повної тривалості і його вимога надати грошову компенсацію враховані у ст. 24 Закону про відпустки. У частині 4 цієї статті зазначено, що за бажанням працівника частину щорічної відпустки цілком правомірно замінити грошовою компенсацією. Однак тривалість фактично використаної працівником частини щорічної відпустки не може бути меншою ніж 24 к. дн.

Наприклад, якщо працівник не хоче йти у щорічну відпустку тривалістю 30 к. дн., йому один раз протягом двох років підряд можна виплатити грошову компенсацію за невикористану частину щорічної відпустки терміном 6 к. дн. У таких випадках керівник зобов’язаний видати наказ про надання відпустки зазначеним категоріям працівників згідно з термінами, попередньо узгодженими при складанні графіку відпусток.

За матеріалами Держпраці

Працівник відмовляється іти у відпустку: чи може керівник наполягати
ІРИНА ПЕТРУСЕНКО,експерт MCFR Головбух
Іноді бухгалтерові доводиться утримувати із зарплати працівника не лише податки та збори, а й борги за аліментами чи іншими виплатами, що призначив суд. Як утримати гроші, щоб не причепився інспектор?

УВАГА! 

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими. 

logo