COVID-19: страховки постраждалим медикам виплатять щонайшвидше

16 червня 2020
1024
Середній бал: 5 із 5

Таке завдання Уряду дав Президент на традиційній селекторній нараді.

Скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування

COVID-19: страховки постраждалим медикам виплатять щонайшвидше

Президент нагадав, що Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким у разі смерті працівника державного або комунального закладу охорони здоров'я або державної наукової установи внаслідок інфікування коронавірусною хворобою такий працівник прирівнюється за своїм статусом до військовослужбовця.

У відповідь урядовці повідомили, що документи, необхідні для страхових виплат, були підготовлені.

Які медзаклади матимуть підтримку від держави

Як зауважив Глава держави, медики не мають боятися ходити на роботу, вони повинні відчувати не лише нашу моральну підтримку, а й знати, що держава дбає про них і здатна подбати про їхніх близьких і дітей.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що вноситимуться зміни до постанови, яка регламентує дотримання карантинних заходів. Вони визначатимуть, за яких обставин та чи інша область може зробити певні обмеження жорсткішими. Це буде потрібно на випадок погіршення епідемічної ситуації.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Нагадаємо, 7 травня Верховна Рада ухвалила законопроект щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їхніх сімей.

Згідно з документом, медики, які заразилися коронавірусом під час виконання професійних обов’язків і через це протягом року їм було встановлено групу інвалідності, будуть застраховані на суму не менше 300 прожиткових мінімумів. Нині це 608 тисяч 100 гривень.

У разі смерті медичного працівника від коронавірусу його сім’я отримає допомогу в розмірі 750 прожиткових мінімумів, що сьогодні становить 1 млн 520 тис. 250 грн.

За матеріалами з сайту Офісу Президента

logo