Травнева інфляція: коментар НБУ

16 червня 2020
961
Середній бал: 5 із 5

НБУ розповідає, що у травні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 1,7% (з 2,1% у квітні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,3%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.

-50% на вартість навчання Антикризові заходи та оплата роботи в умовах карантину

Травнева інфляція: коментар НБУ

Споживча інфляція очікувано залишалася нижче цільового діапазону 5% ± 1 в.п., а також була меншою порівняно з траєкторією прогнозу, опублікованого в Інфляційному звіті за квітень 2020 року.

Інфляційний тиск залишався слабким насамперед через відчутне падіння споживчого попиту на товари не першої необхідності. Також інфляцію стримувало здешевлення енергоносіїв, збереження сприятливої ситуації на валютному ринку, збільшення пропозиції овочів та «замороження» цін на значну кількість послуг.

При цьому базова інфляція практично не змінилася порівняно з квітнем – становила 3,0% р/р.

Падіння цін на непродовольчі товари залишилося на рівні попереднього місяця (1.4% р/р).

Темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки також практично не змінилися (3,8% р/р). Послаблення карантинних обмежень та слабкий попит зумовили сповільнення подорожчання м'ясних та більшої частини молочних продуктів, а також виробів з борошна.

Темпи зростання вартості послуг продовжували знижуватися (до 8,4% р/р). Під впливом слабкого попиту сповільнювалося подорожчання оренди житла, хімічного чищення, страхування, послуг ресторанів та інших закладів громадського харчування.

За матеріалами з сайту НБУ

logo