Попередження про трудові порушення: діє нова форма

15 червня 2020
264
Середній бал: 5 із 5

Мінекономіки наказом №919 затвердило форму попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю, яка почала діяти 12 червня.

Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці

Попередження про трудові порушення: діє нова форма

Ця форма має надаватися всім роботодавцям за результатами інспекційних відвідувань.

Нагадаємо, що Порядком №1132, крім акта та припису, інспектор з праці має ще заповнювати та надавати попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.

До появи затвердженої форми попередження порядок оформлення результатів перевірок працював не повністю. Тому у роботодавців були підстави стверджувати, що штрафи за порушення трудового законодавства застосовувалися до них неправомірно.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Варто відмітити, що надання попередження роботодавцю ще не означає, що він має сплатити штраф за результатами перевірки. Ця форма лише попереджає, що за виявлені порушення законодавство передбачає певну відповідальність.

Сама форма попередження містить загальну інформацію та таблицю.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

В загальній частині буде наводитися інформація про інспектора праці, який склав попередження, та про об’єкт відвідування (тобто роботодавця, якому таке попередження надається).

В табличній частині буде зазначатися зміст виявленого порушення, посилання на норми законодавства (нормативні документи), які порушено. А також наводитиметься посилання на вид відповідальності, та норми законодавства, за якими застосовується відповідальність.

logo