ДПС щодо продажу звільнених від ПДВ товарів

12 червня 2020
814
Середній бал: 5 із 5

Податкова служба роз’яснює, що при постачанні товарів, звільнених від ПДВ, за ціною, нижчою за ціну їх придбання, слід складати одну ПН на фактичну ціну.

Скачати податкову накладну за новою формою

ДПС щодо продажу звільнених від ПДВ товарів

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів не може бути нижче ціни придбання таких товарів, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, за винятком:

  • товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
  • газу, який постачається для потреб населення;
  • електричної енергії, ціна на яку склалася на ринку електричної енергії.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Таким чином, база оподаткування при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг визначається для обрахунку податкових зобов’язань з ПДВ.

У разі здійснення платником податку операцій з постачання товарів, звільнених від оподаткування ПДВ, за ціною, яка нижча за ціну їх придбання, на суму перевищення ціни придбання над ціною постачання таких товарів/додаткового нарахування податкових зобов’язань не здійснюється.

При цьому платник податку має скласти одну податкову накладну, виходячи з фактичної ціни постачання таких товарів.

За матеріалами ЗІР

logo