text
Головбух: Бюджет

Чи оподатковувати ПДФО допомогу на лікування

  • 17 жовтня 2017
  • 251

Фахівці Держпраці роз’яснили, чи оподатковувати ПДФО суму допомоги на лікування.

Як установлює підпункт 165.1.19 Податкового кодексу України, допомогу на лікування та медичне обслуговування у вигляді вартості майна (послуг) або коштів, шо надається платнику податку, не включають до загального оподатковуваного доходу за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги у т. ч., але не виключно, на:

  • придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця;
  • обов'язковий профілактичний огляд працівника за Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 №1645-ІІІ;
  •  вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій за Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-ХІІ.

Зауважимо, що це не стосується витрат, які компенсуються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування.

Отже, суму допомоги на лікування, надану у випадках передбачених законодавством, у разі документального підтвердження витрат не потрібно обкладати ПДФО.

Джерело: ГУ ДФС у Чернівецькій області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд