-

Дистанційна робота: як оформляти лікарняний

11 червня 2020
764
Середній бал: 5 із 5

Чи має право на лікарняний працівник, який тимчасово, у зв’язку з карантином, працює дистанційно?

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

Дистанційна робота: як оформляти лікарняний

В даному випадку важливий момент -  чи є такий працівник застрахованою особою під час роботи вдома.

Верховна Рада України прийняла Закон №530, в якому прописана можливість роботи з дому. Прикінцеві положення цього Закону: роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома, а також надавати працівнику, у тому числі державному службовцю, за його згодою відпустку.

При дистанційній роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, правила внутрішнього трудового розпорядку на них не поширюються і оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу.

Таким чином, на працівників, які виконують роботу дома, “надомників”, “дистанційників” в повній мірі поширюється законодавство про працю з урахуванням специфіки та особливостей застосування дистанційного режиму роботи, які обумовлюються у трудовому договорі.

Виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Постанова повинна забезпечити захист прав працівників та державних службовців в період встановлення карантину. Відповідно до постанови на час встановлення карантину за державними службовцями та працівниками, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, зберігаються займана посада, умови оплати праці та соціальні гарантії. Виконання такої роботи не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав державних службовців та працівників.

Отже, якщо роботу працівника вдома було оформлено з урахуванням викладених моментів – то він підлягає соціальному страхуванню, та має право на відкриття лікарняного та його оплату на загальних умовах – як і решта працівників.

За матеріалами з сайту Держпраці

logo