Сезонна праця: особливості оформлення

5 червня 2020
630
Середній бал: 5 із 5

Під час приймання на сезонні роботи трудовий договір з працівником можна укласти строком до 6 місяців. При цьому випробувальний термін встановлюватись не буде.

Зразок заповнення Звіту з ЄСВ за квітень 2020 року СКАЧАТИ

Сезонна праця: особливості оформлення

Під час приймання на сезонні роботи трудовий договір з працівником можна укласти строком до 6 місяців. При цьому випробувальний термін встановлюватись не буде.

Відповідно до ст. 1 зазначеного Указу №310 сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов можуть виконуватися лише протягом певного періоду, але не більше 6 місяців.

Сезонний трудовий договір є різновидом строкового трудового договору. Він укладається на строк, що не перевищує тривалості сезону.

Допоможемо знайти законні підстави звільнити працівників

Сезонними вважаються роботи, які характеризуються наступними ознаками:

  • містяться в Списку сезонних робіт і сезонних галузей затвердженому Постановою КМУ № 278;
  • їх тривалість не перевищує шести місяців.

На сезонних працівників розповсюджуються умови і положення, передбачені Правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективного договору, що діють на підприємстві (тривалість робочого часу і відпочинку, оплата праці, матеріальне стимулювання, умови і охорона праці тощо).

ПОЯСНЕННЯ, як утримати аліменти з карантинних виплат

Відповідно до ч. 9 ст. 6 Закону України «Про відпустки» сезонним працівникам відпустка надається пропорційно відпрацьованому часу. Тому, оскільки п. 10 Указу № 310 право на відпустку та грошову компенсацію взамін невикористаних днів відпустки сезонним працівникам не передбачено, така норма не підлягає застосуванню.

Працівники, зайняті на сезонних роботах, після закінчення таких робіт звільняються з підстави, передбаченої п. 2 ст. 36 КЗпП, – закінчення строку. При цьому днем звільнення вважатиметься останній день сезонної роботи.

За матеріалами з сайту Держпраці

logo