Голова НБУ оприлюднює сумну статистику ринку праці

1 червня 2020
2933
Середній бал: 5 із 5

Голова НБУ виступив на Щорічній дослідницькій конференції Національного банку України та Національного банку Польщі "Ринок праці та монетарна політика".

Календар бухгалтера на ЧЕРВЕНЬ

Голова НБУ оприлюднює сумну статистику ринку праці

Зокрема він зазначив, що країна очікує піку безробіття, зумовленого коронакризою, у другому кварталі 2020 року. А саме 11,5% проти минулорічних 8,2%.

Разом із поступовим пом'якшенням карантинних заходів, яке розпочалося наприкінці травня, і відновленням економіки рівень безробіття також піде на спад у другій половині року, хоча й залишиться вищим, ніж попереднього року.

Я. Смолій торкнувся питання трудової міграції: частина українців, які працюють за кордоном (а їх блищько 3 млн), навіть не поверталися додому під час запровадження карантину, оскільки їх, зокрема, лякала перспектива пошуку роботи в Україні. А ті, хто повернувся, тепер змушені конкурувати з "місцевими" звільненими за робочі місця із не завжди співставними зарплатами. Через це вони почали знову від'їжджати на заробітки за кордон.

Посадовець назвав одними із основних джерел проблем в питанні працевлаштування невідповідність навичок шукачів роботи тим вимогам, які встановлюють роботодавці, низьку продуктивність праці, скорочення та старіння населення, трудову міграцію, низький рівень участі жінок у робочій силі.

За інформацією з сайту НБУ

logo