Соцвиплати: Уряд може скасувати пільги для «закордонних» заробітчан

1 червня 2020
1402
Середній бал: 5 із 5

Кабмін на своєму засіданні 27 травня підтримав законопроект №3555 щодо отримання інформації про осіб, які перетинали державний кордон України.

Скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування

Соцвиплати: Уряд може скасувати пільги для «закордонних» заробітчан

Зміни у ст. 19 Закону про ДПрС передбачають обмін інформацією між Міністерством соціальної політики та Державною прикордонною службою з метою здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства під час визначення права громадян на призначення державних виплат.

Ці зміни також мають сприяти виявленню можливих зловживань або фактів надання недостовірних даних, що призводить до нецільового використання бюджетних коштів на зазначені цілі.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Як стверджується в пояснювальній записці до законопроекту, чинні нормативно-правові акти не забезпечують автоматизований обмін інформацією між держструктурами, тож це ускладнює отримання відомостей, необхідних для визначення права громадян на призначення чи отримання державних виплат.

З огляду на те, як пояснювалося запровадження системи верифікації соціальних виплат і допомог, можна припустити, що надалі отриману від прикордонників інформацію про перетин громадянами України державного кордону Мінсоцполітики напряму буде застосовувати для обгрунтування скасування соцдопомог, субсидій та інших виплат з бюджету, а також для вимог про повернення отриманих раніше сум.

logo