-

Як не допустити корупційних ризиків під час призначенні уповноваженої особи

1 червня 2020
1280
Середній бал: 5 із 5

Про це ми спитали єксперта.

Як призначити уповноважену особу та організувати закупівлі за новими правилами

Чи може головний бухгалтер, який є держслужбовцем бути уповноваженою особою? Як правильно назначити та чи буде їй це оплачуватись?

Так, за Законом про публічні закупівлі замовник може призначити уповноважену особу, зокрема, шляхом покладення на працівника із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством. Тобто можемо говорити про суміщення професій/посад на держслужбі. Законодавство про держслужбу це не забороняє, якщо в держоргані є вакантна посада.

Тож керівник держоргану може наказом призначити уповноваженою особою головбуха. За виконання обов’язків УО такій особі доплату можуть здійснювати на підставі статті 52 Закону про державну службу, що регулює доплату держслужбовцям за додаткове навантаження. Ця виплата входить в структуру заробітної плати.

Чи може у відділі освіти виконувати обов’язки уповноваженої особи юрист комунального підприємства?

Так, таку особа можна взяти на роботу у відділ освіти  за сумісництвом і призначити її уповноваженою особою. Утім виконувати роботу уповноваженої особи такий працівник зможе лише у вільний від основної роботи час. Тобто потрібно звертати увагу, щоб робота у електронній системі закупівель щодо закупівель відділу освіти відбувалася у поза робочий час як юриста.

Детальніше у нашому ВІДЕО на цю тему:

logo