Надмірно сплачена сума ПДВ: чи можна повернути?

27 травня 2020
1083
Середній бал: 5 із 5

ДПС інформує, що суб’єкт господарювання має право повернути помилково або надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ та пеню, які були перераховані до бюджету за умови відсутності у такого платника податків податкового боргу.

Скачати податкову накладну за новою формою

Надмірно сплачена сума ПДВ: чи можна повернути?

Якщо помилково надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ та пеня були зараховані до бюджету з рахунка платника в системі електронного адміністрування ПДВ, вони підлягають поверненню шляхом перерахування таких коштів виключно на рахунок в СЕА ПДВ.

Відповідно до п. 43.3 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання з ПДВ є подання платником заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково або надміру сплаченої суми.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Платник податків подає заяву у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок в установі банку; на погашення грошового зобов’язання або податкового боргу з інших платежів, або повернення у готівковій формі коштів за чеком.

За інформацією з сайту ДПС

logo