ВРУ: прожитковий мінімум буде розраховуватись по-новому

26 травня 2020
741
Середній бал: 5 із 5

Влада планує відв'язати показник прожиткового мінімуму від розмірів соціальних стандартів, штрафів та оплати праці в бюджетній сфері.

ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

ВРУ: прожитковий мінімум буде розраховуватись по-новому

20 травня в Раді зареєстрували законопроект № 3515, за яким пропонують:

  • впровадити нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму;
  • врегулювати питання плати за адміністративні послуги, штрафи та грошові стягнення за порушення, які на сьогодні встановлюють від розміру неоподаткованого мінімуму та прожиткового мінімуму.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Нардепи вважають, що прожитковий мінімум має встановлюватись у відсотковому співвідношенні до середньомісячної зарплати в Україні за рік, що передує року формування Держбюджету на наступний період, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року.

Відсоткове співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної зарплати має збільшуватися на 1% щорічно із 2021 року, коли воно складатиме 40%, і до 2031 року, коли становитиме вже 50%.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом трьох місяців перевищить більше, ніж на 10% розмір затвердженого прожиткового мінімуму, КМУ на основі моніторингу виконання Держбюджету буде розглядати питання щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму.

Мінімальний оклад працівників підприємств складатиме не менше за 50% мінімальної зарплати.

Для адмінштрафів застосують штрафну ставку, яка становитиме 2% розрахункової одиниці, встановленої законом про Держбюджет України на відповідний рік.

logo