Іноземне відрядження: який курс використовувати в авансовому звіті?

22 травня 2020
690
Середній бал: 5 із 5

Податківці роз’яснили який курс валют використовувати при складанні авансового звіту після повернення з іноземного відрядження.

ЗВІТ про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт

Іноземне відрядження: який курс використовувати в авансовому звіті?

Відшкодування витрат на відрядження за кордоном за умови наявності підтверджуючих документів здійснюється в національній валюті держави, до якої відряджається працівник.

Тобто витрати будуть відшкодовані або у доларах США/євро, або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ на дату:

  • отримання авансу – у разі якщо фактичні витрати працівника в іноземній валюті відповідають сумі отриманого авансу;
  • погашення заборгованості підприємством – у разі якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти працівнику, виплата здійснюється в нацвалюті України за офіційним обмінним курсом на день затвердження керівником звіту про використання коштів на відрядження;
  • погашення заборгованості працівником – у разі наявності суми невикористаного авансу (якщо курс НБУ на дату погашення боргу відрізняється від курсу НБУ на день видачі авансу).

Залишок коштів у інвалюті: як облікувати курсові різниці та відзвітувати до Казначейства

При цьому, під час складання Звіту перерахунок здійснених у відрядженні витрат у разі відсутності підтвердних документів про обмін валюти здійснюється за крос-курсом, розрахованим за офіційним обмінним валютним курсом, встановленим НБУ на день затвердження Звіту.  

За інформацією з сайту ЗІР

logo