Податковій реформі бути: підписано законопроект

22 травня 2020
282
Середній бал: 5 із 5

Президент підписав законопроект № 1210 про внесення змін до ПКУ, ухвалений Парламентом ще 16 січня. Тепер це Закон № 466-ІХ. Тим самим ПКУ зазнає суттєвих змін.

Скачати податкову накладну за новою формою

Податковій реформі бути: підписано законопроект

Закон має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі.

Також він вдосконалює систему адміністрування податків та розширює можливості онлайн-сервісів для платників. Відтепер платник, який подає звітність в електронному вигляді, зможе подати заяву про бажання отримувати документи від податкових органів у електронному вигляді. Реалізація положень Закону також розширює інвестиційні стимули шляхом запровадження прискореної амортизації основних засобів.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Крім того, Президент України звернувся до КМУ з низкою пропозицій, зокрема щодо визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній у зв'язку з підписанням Закону № 466-IX. Також, на думку Глави держави, має бути зменшений розмір штрафів за окремі незначні податкові правопорушення.

Відповідно до нового Закону, Уряд має забезпечити захист даних та інформації, отриманих органами контролю зі звітності резидентів України щодо доходів, зокрема, отриманих з джерел за межами України, а також даних, які одержуються від компетентних органів іноземних держав відповідно до закону.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Президент звернувся до Кабміну з пропозицією розробити та внести до парламенту законопроект щодо одноразового декларування. Ці законодавчі зміни повинні бути підготовлені у тримісячний строк. Також уряд має підготувати пропозиції щодо системного вдосконалення та спрощення процедур адміністрування податків і зборів, забезпечення чіткості правил оподаткування, уніфікації та зрозумілості термінології. Відповідний законопроект повинен бути внесений на розгляд Верховної Ради України до кінця 2020 року.

За інформацією з сайту Президента

logo