Ви маєте право закуповувати ліки не за Нацпереліком

6 лютого 2018
1439
Середній бал: 5 із 5

У січні 2018 року набрав чинності новий Національний перелік основних лікарських засобів (далі — Нацперелік). Тож уже цьогоріч кожен лікувальний заклад зобов’язаний на 100% забезпечити кожного громадянина України ліками із цього списку безкоштовно.

У Нацпереліку перераховані ліки, які потрібно закупити та надати пацієнту в першу чергу, однак він не обмежує закупівлі інших зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Щоправда, за однієї умови — медичний заклад спершу має закупити ті ліки за Нацпереліком, що стосуються його профілю в лікуванні.

Нове у закупівлі ліків та медичних виробів

Закуповувати медикаменти і за Нацпереліком, і поза ним медзаклади мають, виходячи з місячної потреби.

Нагадаємо, Національний перелік основних лікарських засобів — це перелік міжнародних непатентованих назв препаратів, які рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я для лікування найпоширеніших та найнебезпечніших хвороб. Нині цей перелік містить 427 діючих речовин.

Дешевше, ніж закупили: чи можна змінити договір

До  2019  року  Нацперелік поступово доповнюватимуть лікарськими засобами і формуватимуть єдиний перелік ліків, на якому базуватимуться закупівлі.  Після цього Нацперелік переглядатимуть щорічно.

Зустрінемось у суді, або Якщо замовник змінює умови договору закупівлі

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

logo