Договір про матеріальну відповідальність: коли укладати?

22 травня 2020
416
Середній бал: 5 із 5

Договір про повну матеріальну відповідальність укладається лише у випадку, якщо у змісті трудової функції працівника відсутні перелічені договором обов’язки.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Договір про матеріальну відповідальність: коли укладати?

Відповідно до статті 135-1 КЗпП договори про повну матеріальну відповідальність укладаються:

  • лише у письмовій формі;
  • з працівниками, що досягли 18 років;
  • з працівниками які обіймають посади, безпосередньо пов’язані із зберіганням, обробкою, продажем, перевезенням переданих їм цінностей.

Постановою №447 затверджено Типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність.

В тексті договору є посилання на статтю 11 Положення про матеріальну відповідальність робітників і службовців за шкоду, заподіяну підприємству. На даний час зазначене Положення не втратило чинності, але слід зазначити, що вимоги зазначені в статті 11 Положення також викладені у статті 135-1 КЗпП.

Відповідно до статті 135-1 КЗпП договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність може укладатися при наявності одночасно двох умов:

  • наявність посади, яку працівник займає, або роботи, яку він виконує, у зазначеному Переліку;
  • виконання обов’язків за посадою, виконання роботи відповідно до професії має бути безпосередньо зв’язане із зберіганням, обробкою, продажем, перевезенням довірених працівникам цінностей.

За інформацією з сайту ДФС

logo