Відпускні: чи карають за несвоєчасні виплати через карантин?

20 травня 2020
751
Середній бал: 5 із 5

Якщо відпустка надається за графіком, виплата відпускних має бути здійснена не пізніше, ніж за 3 дні до початку відпустки. У виключних випадках виплата може бути здійснена в термін, узгоджений між працівником та роботодавцем.

ЗРАЗОК відображення відпускних у податковому розрахунку за формою № 1ДФ

Відпускні: чи карають за несвоєчасні виплати через карантин?

Роботодавець зобов’язаний письмово повідомити працівника про майбутню відпустку не пізніш як за два тижні до дати її початку.

Проте на практиці трапляються випадки, коли працівнику необхідно взяти щорічну відпустку у стислі строки, і роботодавець йде йому назустріч. Зокрема, під час карантину, для роботодавця це один зі способів зберегти колектив, не вдаючись до неправомірних звільнень.

Надання щорічної відпустки у стислі строки передбачає, що працівник скористається нею в період, відмінний від зазначеного у графіку відпусток.

В разі необхідності отримання щорічної відпустки (або її частини) у стислі строки в заяві про відпустку працівник має зазначити термін отримання відпускних, узгоджений між ним та роботодавцем. Роботодавець у наказі про надання щорічної відпустки також зазначає новий термін виплати відпускних.

Важливо пам’ятати, що виплата відпускних за дні щорічної відпустки в узгоджений між працівником і роботодавцем строк здійснюється у виключних випадках. Якщо щорічна відпустка надається за графіком, то роботодавець має виплатити відпускні за дні щорічної відпустки не пізніше ніж за 3 календарні дні до початку цієї відпустки.

За інформацією з сайту Держпраці

logo