Станом на І квітня 2020 року борги із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій становили 14,5 млрд. гривень. Крім того, існують проблеми з призначенням пільгової пенсії та ризик зменшення пенсійних виплат через недофінансування. Тому Мінсоцполітики розробило новий законопроект.
За цим Проектом закону пропонують запровадити накопичувальну професійну пенсійну систему для окремих категорій осіб віком до 35 років (станом на 1 січня 2021 року) з числа зайнятих на роботах за Списками № 1, № 2 та деяких інших, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Особам, які не набудуть участі у такій системі та які працюють на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, пенсію призначатимуть на умовах, визначених законодавством.
Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин
Будуть три професійні пенсійні програми:
- Програма № 1 - за нею буде право на отримання пенсійних виплат при досягненні 50 років (Список № 1);
- Програма № 2 - на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років (Список № 2 та інші категорії осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах);
- Програма № 3 - можливість добровільно набути участь у накопичувальній професійній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, угодах та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.
ПОЯСНЕННЯ, як утримати аліменти з карантинних виплат
Розмір ЄСВ внаслідок впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи збільшать на:
- 15% - для професійного програми № 1;
- 7% - професійного програми № 2;
- не менше аніж 3% - професійного програми № 3.
За інформацією з сайту Мінсоцполітики