Мінсоцполітики: Представлено три варіанти накопичувальних пенсійних програм

19 травня 2020
299
Середній бал: 5 із 5

Станом на І квітня 2020 року борги із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій становили 14,5 млрд. гривень. Крім того, існують проблеми з призначенням пільгової пенсії та ризик зменшення пенсійних виплат через недофінансування. Тому Мінсоцполітики розробило новий законопроект.

Калькулятор стажу

Мінсоцполітики: Представлено три варіанти накопичувальних пенсійних програм

За цим Проектом закону пропонують запровадити накопичувальну професійну пенсійну систему для окремих категорій осіб віком до 35 років (станом на 1 січня 2021 року) з числа зайнятих на роботах за Списками № 1, № 2 та деяких інших, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення. 

Особам, які не набудуть участі у такій системі та які працюють на роботах і посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, пенсію призначатимуть на умовах, визначених законодавством.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Будуть три професійні пенсійні програми:

  • Програма № 1 - за нею буде право на отримання пенсійних виплат при досягненні 50 років (Список № 1);
  • Програма № 2 - на отримання пенсійних виплат при досягненні 55 років (Список № 2 та інші категорії осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах);
  • Програма № 3 - можливість добровільно набути участь у накопичувальній професійній пенсійній системі на умовах, визначених у колективних договорах, угодах та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

ПОЯСНЕННЯ, як утримати аліменти з карантинних виплат

Розмір ЄСВ внаслідок впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи збільшать на:

  • 15% - для професійного програми № 1;
  • 7% - професійного програми № 2;
  • не менше аніж 3% - професійного програми № 3.

За інформацією з сайту Мінсоцполітики

logo