ЗІЗ: Держава робить ставку на вітчизняного виробника

18 травня 2020
549
Середній бал: 5 із 5

Уряд вважає, що українське виробництво медичних засобів можна поставити на новий рівень. Тим самим держава зможе покрити необхідність у засобах індивідуального захисту за рахунок вітчизняного виробника.

КОРОНАВІРУС: коли потрібна захисна маска

ЗІЗ: Держава робить ставку на вітчизняного виробника

Необхідність сертифікації захисної продукції в Україні - одне з нагальних питань. Тому МОЗ звернулось до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Академії наук із проханням провести необхідні процедури щодо акредитації та сертифікації.

Як зазначила заступник Міністра Світлана Шаталова, Міністерство регламентувало ті вимоги й стандарти щодо засобів індивідуального захисту, які зараз передбачені для критичних точок нашої медичної інфраструктури. Наші виробники повинні чітко розуміти, які саме ЗІЗ потрібні та в якій кількості. А лікарі мають отримати впевненість в тому, що надійно захищені.

Які медзаклади матимуть підтримку від держави

Сівтлана Шаталова наголосила також, що МОЗ спільно з іншими міністерствами наразі працює над розробкою більш детальних роз'яснень щодо використання засобів індивідуального захисту різного рівня.

Раніше Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що МОЗ працює над створенням стратегічного запасу захисту — це біологічні костюми та респіратори. Для цього необхідно визначити потребу по країні та узгодити графік закупівель. Для Міністерства охорони здоров‘я на сьогодні це є один з пріоритетів.

За інформацією з Урядового порталу

logo