Єдиний рахунок: Оприлюднено особливості використання

15 травня 2020
207
Середній бал: 5 із 5

Чи є обов’язковим до використання, які податки не можна буде сплачувати, чи можна відмовитись вже після відкриття – Мінфін оприлюднив роз’яснення щодо єдиного рахунку для сплати податків.

Нові ознаки доходу

Єдиний рахунок: Оприлюднено особливості використання

Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у Держказначействі для ДПС, який може використовуватися платником податків для сплати податків та зборів, передбачених ПКУ, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податківців.

Відкрити такий рахунок можна буде з 1 січня 2021 р. завдяки Закону №190.

При цьому Мінфін зазначає, що є податки, які не можна буде сплачувати на єдиний рахунок. А саме:

  • ПДВ,
  • акцизного податку з реалізації пального та спирту,
  • частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами.

Решта податків, зборів, передбачених ПКУ, та ЄСВ можна буде платити за допомогою єдиного рахунку. 

Використання єдиного рахунку не буде обов’язковим. Ті, кому ця новація не до вподоби, зможуть застосовувати існуючий спосіб сплати цих платежів і надалі. Але під час використання платником єдиного рахунка платник не матиме права сплачувати кошти по-старому. 

Єдиний рахунок, який відкриватиметься Держказначейством, належатиме до небюджетних рахунків. До того ж його буде віднесено до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Оскільки цей рахунок відкриватиметься на ім’я ДПС, то саме вона має подбати про подання необхідних документів Казначейству. 

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через Електронний кабінет.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня за днем подання ним відповідного повідомлення.

logo