Пенсійна реформа: недоліки нової моделі накопичення

7 травня 2020
413
Середній бал: 5 із 5

Роботодавці країни, розуміють необхідність вирішення питання пенсійного забезпечення, але вважають запропоновану модель пенсійного накопичення вкрай ризикованою.

Калькулятор стажу

Пенсійна реформа: недоліки нової моделі накопичення

У період 1981-2014 рр. 30 країн світу приватизували свої пенсійні системи, а станом на сьогодні 18 із 30 країн вже відмінили це рішення.

Дослідження, проведені у 2000-х роках, надають докази того, що багато країн, які запровадили обов'язкові приватні пенсійні схеми, не відповідали початковим умовам стабільності, фінансової зрілості і низької корупції.

Введення обов’язкових приватних пенсійних схем у цих країнах не призвело до очікуваного макроекономічного впливу та не забезпечило збільшення охоплення населення через легалізацію трудових відносин.

Чи пішов ЄСВ на карантин, або Хто і як покарає за несплату

Серед переконливих аргументів проти впровадження в Україні загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення наводять:

  • Непоінформованість працівників про переваги та недоліки пенсійної системи та про те, як це вплине на їхні пенсії.
  • Відсутність будь-яких гарантій з боку держави стосовно збереження та захисту від інфляційного знецінення накопичених пенсійних коштів.
  • Корупційні ризики відбору учасників ринку: недержавні пенсійні фонди, компанії з управління активами, банки-зберігачі, страховики.
  • Монопольне становище Центрального адміністратора системи, який не буде мати жодних стимулів для підвищення ефективності своєї діяльності.
  • Відсутність в Україні масового успішного досвіду роботи добровільної системи недержавного пенсійного забезпечення
  • Необхідність адекватної компенсації роботодавцям, працівникам та сьогоднішньому поколінню пенсіонерів коштів, які відволікатимуться у накопичувальну пенсійну систему.

За інформацією з сайту ФРУ

logo