Звіт з ЄСВ та форма 1-ДФ: чи треба подавати, коли всі працівники у відпустці за свій рахунок?

6 травня 2020
2850
Середній бал: 5 із 5

Звітність подається в будь-якому разі, незалежно від факту нарахування зарплати. А от ЄСВ, ПДФО та військовий збір сплачувати не треба, якщо жодних виплат не нараховувалось.

ЗРАЗОК відображення відпускних у податковому розрахунку за формою № 1ДФ

Звіт з ЄСВ та форма 1-ДФ: чи треба подавати, коли всі працівники у відпустці за свій рахунок?

Якщо у суб’єкта господарювання є наймані особи, то подання Додатка 4 Звіту ЄСВ є обов’язковим незалежно від факту нарахування заробітної плати. Тож навіть якщо найманий працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати протягом повного календарного місяця роботодавець все ж має подати звіт до податкових органів Додаток 4 Звіту ЄСВ.

Крім того, відповідно до п. 176.2 ПКУ особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Однак, такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Відповідно в графі «Працювало за трудовими договорами» податкового розрахунку за ф. №1ДФ проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами, окрім тих які знаходяться у відпустках по вагітності та пологам, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження зарплати, тощо, незалежно від того, нараховувався їм дохід чи ні.

Щодо сплати ЄСВ, ПДФО та військового збору, то в разі якщо працінику не нараховувались виплати зарплатного характеру, то сплачувати такі податки і збори не треба.У разі якщо найманій особі за відповідний місяць нараховувались певні суми зарплатних виплат, то відповідні податки і збори доведеться нарахувати й сплатити згідно чинного законодавства.

За інформацією з сайту ДПС

logo