Самоізоляція: як відображається в рамках трудових відносин

6 травня 2020
721
Середній бал: 5 із 5

Якщо працівник вимушений перебувати на самоізоляції, він має звернутися в медичний заклад для оформлення листка непрацездатності.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Самоізоляція: як відображається в рамках трудових відносин

Самоізоляція - перебування особи, стосовно якої є обґрунтовані підстави щодо ризику інфікування або поширення нею інфекційної хвороби, у визначеному нею місці з метою дотримання протиепідемічних заходів.

Працівник, який контактував з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 без використання ЗІЗ, або є особою з підозрою на інфікування, або захворів, підлягає самоізоляції.

Лікуючий лікар визначає на підставі галузевих стандартів строк самоізоляції хворого або особи з підозрою на інфікування. Строк самоізоляції при ризику інфікування коронавірусом становить 14 календартних днів.

Працівники на самоізоляції повинні звернутися за оформленням листка непрацездатності.

Особливий порядок видачі листків непрацездатності під час карантину передбачено розділом 5 Інструкції № 455, і в даному випадку фінансова допомога надаватиметься за рахунок Фонду соціального страхування з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

Сплата лікарняного у випадку вимушеної самоізоляції складатиме 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Для отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду застрахована особа має передати отриманий листок непрацездатності роботодавцю.

logo