Допомога по частковому безробіттю: чи підлягає оподаткуванню?

5 травня 2020
523
Середній бал: 5 із 5

Для відповіді на це питання треба розібратися хто ж власне є джерелом виплати такої допомоги – фонди державного соцстрахування або роботодавець.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Допомога по частковому безробіттю: чи підлягає оподаткуванню?

Починаючи із 28.04.2020 р. діє постанова КМУ №306. Вона надає можливість роботодавцям компенсувати втрату працівниками частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням або скороченням діяльності.

Податківці пояснюють, що до оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, суми страхових виплат, які отримує платник податку з фондів загальнообов'язкового державного соцстрахування згідно із пп. 165.1.1 ПКУ.

У той же час п. 164.2 ПКУ визначає перелік доходів, що включають до оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Тож якщо вважати, що таку допомогу виплачує працівникам саме роботодавець, то на неї не діє звільнення від оподаткування, яке передбачене у пп. 165.1.1 ПКУ. А тому ця допомога буде оподатковуватись ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Якщо ж віднести цю допомогу до виплат фондів соцстрахування, то її сума не підлягатиме оподаткуванню.

logo