Довідка-розрахунок з ЄСВ: чи можна подавати в електронному вигляді?

4 травня 2020
1499
Середній бал: 5 із 5

Зазвичай довідка погоджується в паперовій формі. Проте на період запровадження надзвичайної ситуації ДПС дозволяється погодження довідки в електронній формі.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Довідка-розрахунок з ЄСВ: чи можна подавати в електронному вигляді?

Податкова служба нагадує, що в рамках оголошеного карантину, як і раніше, факт наявності переплати з ЄСВ треба підтверджувати відповідною довідкою.

Складають її самі роботодавці, а податкова лише погоджує. Уся процедура підтвердження наявності переплати та контролю банками за сплатою ЄСВ при виплаті зарплати прописана в Порядку №453.

Проте карантин все ж вніс певні зміни в процедуру погодження довідки.

Зазвичай вона погоджується в паперовій формі. Проте на період запровадження надзвичайної ситуації ДПС рекомендує отримати послугу з погодження довідки в електронній формі.

Для отримання такої послуги платник єдиноговнеску через Електронний кабінет може надіслати до ДПС скан-копію оформленої довідки у форматі pdf.

Скан-копія, погоджена податковим органом, направляється на адресу електронної пошти заявника (паперовий оригінал платник зможе отримати після закінчення карантину).

Слід зазначити, що не всі банки можуть погодитись прийняти тимчасово роздруковану копію, адже такий варіант документа існує лише у листі від податківців, який не має сили нормативного документа. Тому і під час карантину може знадобитися довідка в паперовій формі. Який зі способів узгодження обрати, вирішуватиме сам роботодавець після консультації зі своїм банком.

logo