Медогляд за бюджетні кошти: чи є об’єктом оподаткування ПДВ?

30 квітня 2020
303
Середній бал: 5 із 5

Комунальне некомерційне підприємство медичної галузі відповідно до договору з Національною службою здоров'я України надає послуги з профілактичного медогляду населенню. Рплата таких послуг здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Як відображати вартість таких послуг в ПДВ-декларації?

Штрафи за неподання звітів

Медогляд за бюджетні кошти: чи є об’єктом оподаткування ПДВ?

Операції з постачання закладами охорони здоров'я - платниками ПДВ послуг з охорони здоров'я, які оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є об'єктом оподаткування ПДВ згідно з п. 185.1 ПКУ. Водночас такі операції звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.5 ПКУ.

На дату зарахування бюджетних коштів в рахунок оплати вартості таких послуг на банківський рахунок платника ПДВ - закладу охорони здоров'я такий платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну з позначкою "Без ПДВ" та зареєструвати її в ЄРПН. Причому таку податкову накладну складають на неплатника ПДВ, адже отримувачами таких послуг є фізособи - неплатники ПДВ.

Які медзаклади матимуть підтримку від держави

Особливості заповнення таких податкових накладних, зокрема, визначено п. 12 та п. 17 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Обсяги операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування, слід зазначати в рядку 5 ПДВ-декларації.

logo