Працівник самостійно обиратиме банк для виплати зарплати з 01.01.2021

30 квітня 2020
344
Середній бал: 5 із 5

НБУ оптимізував порядок переказу коштів роботодавцем на виплату зарплати працівникам. Після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування зарплати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у т. ч. рахунку, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Працівник самостійно обиратиме банк для виплати зарплати з 01.01.2021

Така новація дозволить уникнути конфліктних ситуацій між роботодавцем та працівником щодо права працівника самостійно обирати банк для отримання зарплати. Вона запрацює з 01.01.2021, щоб банки та роботодавці мали час доопрацювати свої автоматизовані системи і програмно-технічні комплекси.

«Працівник, а не роботодавець, має самостійно обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці і ми хочемо, щоб воно дійсно реалізовувалося на практиці. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг»,

— прокоментував заступник Голови НБУ Сергій Холод.

Відповідні зміни містить постанова Правління НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» від 24.04.2020 № 56.

Із офіційного веб-сайту НБУ

logo