Пенсійне забезпечення: найімовірніший сценарій – це модель системи накопичення

30 квітня 2020
552
Середній бал: 5 із 5

28 квітня 2020 року відбулося засідання Комітету з питань соціальної політики форматі відеоконференції, на якому розглядалося питання моделі роботи накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

Калькулятор стажу

Пенсійне забезпечення: найімовірніший сценарій – це модель системи накопичення

На засіданні були озвучені основні пропозиції від Мінсоцполітики, сторони роботодавців та профспілок стосовно параметрів обов’язкової накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

Заступник Міністра соціальної політики Тетяна Сальнікова нагадала, що для забезпечення стандартів пенсійного забезпечення пенсія має складати не менше 40% від втраченого заробітку. Для досягнення цього показника немає іншого шляху, аніж запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи.

Як звітувати до органів статистики у 2020 році

Також вона наголосила, що модель роботи системи має бути побудована на вже існуючих державних та приватних інституціях, без створення монополістичних структур. Має бути забезпечено право людини вільно, без жодного тиску з боку роботодавців або інших суб’єктів, вибирати та в будь-який момент змінювати установу для своїх пенсійних накопичень. Безпека накопичень має гарантуватись законодавчо встановленими механізмами роботи системи.

Були обговорені інші питання, зокрема щодо розмірів внесків, потенційних учасників системи, посилення державного регулювання, захисту пенсійних накопичень тощо.

logo