Пільга з ПДВ щодо імпорту і постачання медвиробів: як скористатися

23 квітня 2020
381
Середній бал: 5 із 5

Наводимо варіанти дій, необхідних для того, щоб скористатися ПДВ-пільгою згідно з Законом №540.

План перевірок Держпраці на 2020 рік ⋙

Пільга з ПДВ щодо імпорту і постачання медвиробів: як скористатися

З 2 квітня 2020 року завдяки Закону №540 п. 71 підрозділу ІІ розд. ХХ ПКУ викладено в новій редакції. Раніше цей пункт звільняв від оподаткування ПДВ лише імпорт ліків та медвиробів для боротьби з коронавірусом). Наразі звільнення від оподаткування ПДВ таких товарів поширюється і на операції з постачання на митній території України. 

Але для того, щоб скористатися пільгою, мало імпортувати або продати в Україні товар, який є в оновленому переліку. Треба ще виконати одну з трьох умов, зазначених у примітці до нього:

  1. подати декларацію про відповідність та нанести на товар знак відповідності технічним регламентам,
  2. подати повідомлення МОЗ про введення в обіг медичних виробів, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, 
  3. подати повідомлення Держпраці про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів.

Які медзаклади матимуть підтримку від держави

При цьому, дія Технічного регламенту не поширюється на засоби індивідуального захисту, на які видано таке повідомлення Держпраці. Отже, на Держпраці покладено завдання щодо видачі повідомлень про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги Технічного регламенту, але використання яких необхідно в інтересах охорони здоров’я.

У зв’язку зі змінами, варто звернути увагу на корективи у кодах УКТЗЕД та найменуваннях засобів індивідуального захисту, що внесені до Переліку.

 

logo